ESCOLA – AGAPE 3:2 (1:1)

trener po meczu

Przegraliśmy spotkanie w samej końcówce i takie porażki bardzo bolą. Mimo grania w 9 mogliśmy ten mecz wygrać i za to należą się zawodnikom słowa uznania. Pokazaliśmy charakter, bo mimo grania w takim osłabieniu zdołaliśmy doprowadzić do wyrównania i mieliśmy jeszcze swoje sytuację. Będziemy dalej ciężko pracować nad naszymi mankamentami. Jestem pewien, że mimo swoich problemów będziemy jeszcze silniejsi.

W niedzielne przedpołudnie na obiekcie przy ul. Fleminga 2 zostały rozegrane pierwsze w tym sezonie derby Białołęki, w których ESCOLA Varsovia podejmowała AGAPE Białołęka.

W 35 minucie Sharuhan Salikhov (Escola) znalazł ścieżkę do bramki bronionej przez Alberta Wiewiórę (1:0). W ostatniej akcji pierwszej części spotkania, po rzucie rożnym wykonanym przez Kamila Jankowskiego, w zamieszaniu pod bramką gospodarzy Grzegorz Siedlecki zachował najwięcej zimnej i doprowadził do wyrównania. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 1:1.

Na początku drugiej połowy Krzysztof Szczęsny zobaczył czerwony kartonik za przerwanie akcji ofensywnej Escoli. Od 50′ Akademia Piłkarska grała w osłabieniu. W 64 minucie, po rzucie wolnym dla miejscowych, Jan Bąk umieścił piłkę w siatce Agape (2:1). W 70 minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Piotr Amermajster i w konsekwencji Białołęka kończyła mecz w dziewiątkę. Cztery minuty później, za faul na wysokości szesnastego metra na Kamilu Jankowskim arbiter podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i precyzyjny, technicznym strzałem doprowadził do wyrównania (2:2). W 92 minucie, kiedy już wydawało się, że grająca w osłabieniu reprezentacja AGAPE dowiezie remis do końcowego gwizdka, Mateusz Madej wykorzystał błąd defensywy przyjezdnych i silnym strzałem pod poprzeczkę ustalił rezultat spotkania na 3:2 dla Escoli.

ESCOLA Warszawa – AGAPE Białołęka (skrót)
W strefie zawodnika zamieszczony został zapis całego spotkania.

ESCOLA:
trener: Roland Thomas
kierownik: Wojciech Stawowy
skład: Aleksander Grabek, Michał Popławski, Jan Bąk, Hubert Michalik, Krzysztof Szynke, Jarosław Ambroziak, Mateusz Mazur, Mateusz Bui (90′ Mateusz Madej), Kacper Pękała, Tomasz Aleksiejuk, Sharuhan Salikhov (60′ Kuba Anasiewicz)
AGAPE:
trener: Rafał Szewczyk
kierownik: Przemysław Dolega
skład:

Albert Wiewióra, Krzysztof Szczęsny (50′ czerwona kartka), Grzegorz Siedlecki (61′ Patryk Wilczewski), Kacper Drozdowicz, Kamil Jankowski (87′ Przemysław Maciaszek), Piotr Płatek, Maciej Gałązka, Patryk Gmurczyk (80′ Daniel Ziółkowski), Krzysztof Langowski (89′ Maciej Kawka), Piotr Amermajster (70′ druga żółta kartka), Rafał Cybulski (84′ Piotr Ogiński)

SĘDZIOWIE:
główny: Jan Bobrowski
asystent 1: Krzysztof Sawicki
asystent 2: Konrad Godzina
BRAMKI:
1:0 35′ Sharuhan Salikhov [61] (Escola)
1:1 45′ +1 Grzegorz Siedlecki [3] (Agape)
2:1 64′ Jan Bąk [4] (Escola)
2:2 74′ Kamil Jankowski (Agape)
3:2 90′ +2 Mateusz Madej [6] (Escola)
KARY:
30′  Maciej Gałązka (Agape)
37′  Piotr Płatek (Agape)
37′  Hubert Michalik (Escola)
41′  Kacper Pękała (Escola)
50′  Maciej Szczęsny (Agape)
58′  Piotr Amermajster (Agape)
64′  Kamil Jankowski (Agape)
71′  Piotr Amermajster (Agape)
80′  Krzysztof Langowski (Agape)
80′  Jan Bąk (Escola)
90’+3  Kacper Drozdowicz (Agape)